pühapäev, 9. veebruar 2014

India: poolikute asjade paradiis

Mõne aasta eest uuendati ja ehitati siin minu kodu lähedal kergliiklusteid. Olin väga häiritud, sest ratastele mõeldud teede üleminekud tehti lohakalt ja hüpekatega. Ehk siis teed on, aga sõita ikka ei saa, sest iga ristmiku peal tuleb kõva põrutus.
Kurtsin palju, sest Indias ei olnud ma ju veel käinud.
Tavapärane hoolikalt tehtud tee, mis lõppeb suvalises kohas keset muru. Ma ei teadnud, et on maa, kus poolikud lahendused on juba projektis sees ja kõik toimib.
Näiteks see villa, kus Vahemeri elas - selle esiplaanil oli sammastele toetuv rõdu ning sammaste kõrval välisuks. Sisseminek oli planeeritud maitsekalt rõdu alt otse vastu seina. Uksest sisse minekuks tuli jalaga kõõluda äärekivil või astuda murule.

Vöötrada, millest linnaliikluses küll ei hoolita, viib põmaki vastu teed poolitavat kõrget piiret. Ole vana või noor, kuidagi sa sealt üle pead nüüd saama. Kõnnitee võib lõppeda samasuguse järsakuga.
Parkides olid samal kombel planeeritud teerajad - need lõppesid või algasid eikuskilt.
Pink võis olla paigutatud maitsekalt lillepõõsa juurde, millest tee läks kaugelt mööda.

Lõpuks harjud. Ronid sinna ja tänna, kepsutad nagu hirv ja saad hakkama küll.
Ka elektriga käib kõik lihtsalt. Juhtmed kokku ja igatahes! Pistik seina!
Ma üldse ei imesta enam, et seal tihti elektrikatkestusi on. Ilmselt põlevad need lahendused järjekindlalt läbi ning siis võtab aega kuni keegi uuesti kaablid samamoodi suvaliselt kokku punub.

Maju tuleb tihti värvida. Vihmad leotavad fassaadid läbi ja need lähevad hallitama. Kui igal aastal värvida ei viitsi, on maja varsti hallikasmust. Ka osade kauplejate träni oli kopitanud - mussooni töö.
Värvika templi kõrval on eriti hästi näha, kuidas vihm naabermaja hallitama on ajanud.


Ma ei ole mingi ilmavana, aga mussoon on lihtsalt öeldes periood, kui päikesest kuumaks köetud mandrile hakkab ookeanilt voolama niiske õhk. Mäng käib õhurõhkudega ja see tähendab, et lisaks sajule tulevad ka tormid, mis vahel  võivad olla kole rängad. Nägin ka üht kirikut, millel torm kunagi lausa torni maha oli saanud.


Kaev. Need on suured ja sügavad. Mahajäetud kaevud on suur probleem - need sääskede kasvulava.

Kaev seestpoolt. Ma loodan, et nad seda pinnasevett ikka ise ei joo.

Elektritöö linnas.

Üks kohaliku mehe kodu. Pildil on köök-söögituba.

Riidepoe lülitid.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar